متاورس، بلاک چین و کریپتوکارنسی

,
متاورس، بلک چین، کریپتو

متاورس به سرعت در حال رشد است، هم از نظر آگاهی فرهنگی و هم از نظر مالی، که با تغییر نام فیس‌بوک به متا در ماه گذشته تسریع شد . از زمانی که این مفهوم به تدریج شروع به تبدیل شدن به موضوع اصلی محافل کرده و چندین شرکت بزرگ از آن استقبال می کنند؛ برخی از تحلیلگران از آن به عنوان ” سرمایه گذاری بزرگ بعدی” یاد می‌کنند.

 

ایگور تاسیچ (Igor Tasic,)، موسس شرکت مشاوره متاورس Meta Ventures، می گوید که متاورس فراتر از VR/AR و خود فناوری است و این پتانسیل را دارد که با ایجاد یک میدان جهانی واقعی برای مردم، برابری حقیقی بین مردم را با یکپارچه کردن وجود فیزیکی و دیجیتال هرکس در حین یک تجربه حقیقی و تلفیقی فراهم کند.

 

تاسیچ  می‌گوید: “ما در لحظه ای از گذار در فراجهان زندگی می کنیم. من معتقدم که حتی روشی که در مورد “آن” نظر می‌دهیم نیز تکامل خواهد یافت. مانند گذشته، ما اینترنت را «وب»، «Infoway» و اکنون «ابر» نامیدیم. به نظر می رسد متاورس بیشترگام بعدی اینترنت است که در آن جنبه تجربی رخ می دهد.”

 

بانک سرمایه گذاری مورگان استنلی در یادداشتی به سرمایه گذاران گفت که متاورس می‌تواند اساساً رسانه‌ای را که از طریق آن با دیگران معاشرت می‌کنیم را تغییر دهد.

متاورس و کریپتوکارنسی، کریپتو

 

اما ارتباط بین متاورس و کریپتو چیست و ارز دیجیتال چگونه در آن نقش دارد؟

 

سینا کیان (Sina Kian)، معاون استراتژی Aleo، یک پلتفرم بلاک چین برای برنامه‌های کاملاً خصوصی، به GOBankingRates گفت که رمزارز بخشی اساسی از متاورس است زیرا امکان مالکیت دارایی‌های دیجیتال را می‌دهد و مالکیت انگیزه‌هایی برای سرمایه‌گذاری ایجاد می‌کند.

 

کیان افزود، با این حال، یکی از بزرگترین تهدیدها برای متاورس، چشم انداز اسیر شدن توسط یک انحصارطلبی است، بنابراین تهدید مونوپولی‌ها در دنیای دیجیتال را بازسازی می کند.

 

کیان گفت: «مهم‌ترین چیزی که کریپتو ارائه می‌دهد؛ مالکیت غیرمتمرکزتر است. یک جایگزین بالقوه برای دنیای انحصارطلبی ها.

 

فیلیپ بخازی (Phillippe Bekhazi)، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل گروه XBTO، یک شرکت جهانی تامین مالی رمزنگاری، این احساس را تکرار کرد و به GOBankingRates گفت که ارز دیجیتال نقش بسیار مهمی در متاورس ایفا می کند.

 

بخازی گفت: «بدیهی است که فناوری‌های نوظهوری مانند NFT و توکن‌های اجتماعی وجود دارند که می‌توانند برای همه چیز از بازی کردن و کسب درآمد تا حتی به عنوان مشوقی برای برگزاری کنسرت‌های مجازی برای اینفلوئنسرها و طرفدارانشان استفاده شوند.

 

«آنچه که فکر می‌کنم کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد، نقشی است که ارزهای دیجیتال بزرگ می‌توانند ایفا کنند. ارزهای دیجیتال در ابتدا برای استفاده به عنوان یک سیستم پرداخت بین طرف های مختلف در دنیای دیجیتالی شبیه به متاورژن مورد استفاده قرار می گیرند.

 

همچنین، اختمال می‌رود که در برخی از متاورس‌های آینده، حتی معامله‌گران رمزارز بتوانند بیت کوین و سایر دارایی‌های رمزنگاری شده را بر روی یک سیستم یکپارچه VR/AR در metaverse معامله کنند. در چنین سناریویی، آن‌ها می‌توانند «شخصا» در قالب آواتارهای دیجیتال، بر سر قیمتی که می‌خواهند هر دارایی کریپتو را معامله کنند، چانه بزنند. احتمالات می تواند بی حد و حصر باشد و ما هیجان زده هستیم که ببینیم نتیجه چه می شود.»

 

کارشناسان دیگر توضیح می دهند که متاورس فقط آواتارهای AR/VR و کارتونی نیست. به گفته کریس فورتیه، معاون رئیس جمهور، این می تواند هر شکلی از تعامل آنلاین باشد، از تماس زوم گرفته تا اظهار نظر در مورد پست های اجتماعی، به علاوه هر چیزی که به شما در یک فضای دیجیتالی حضور، تعامل و هویت می بخشد، می تواند یک متاورس باشد. از این نظر، کریپتو نقش مهمی در هر متاورسی ایفا می‌کند. «کریپتو مالکیت غیر رایج «توکن‌ها» را امکان‌پذیر می‌کند، اما «توکن‌ها» بسیار بیشتر از پول هستند.

امید است که این مطلب برای شما مفید بوده باشد.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.