روش های جدید کسب درآمد در متاورس

, ,
کسب درآمد متاورس ارز دیجیتال

متاورس یک جهان مجازی مشترک است. هر چیزی که در واقعیت وجود دارد در آنجا امکان پذیر است.

انتظار می رود متاورس یک صنعت چند میلیاردی باشد و فرصت های بزرگ و جدیدی برای مشاغل و افراد داشته باشد.

در این دوران تقریباً دیستوپیایی واقعیت، انقلاب مجازی در حال وقوع است. بخشی از جهان به طور پیوسته به سمت فراجهان (متاورس) حرکت می کند و مهمتر از آن، در آنجا سود واقعی به دست می آورد.

 

بنابراین، از آنجایی که این کلمه پرطرفدار و جدید، تیترها را به خود اختصاص می دهد، اکنون زمان مناسبی است تا در مورد نحوه کسب درآمد در دنیای مجازی بیشتر بدانید.

 

متاورس چیست؟

محیط مجازی، اینترنت سه بعدی، دنیاها و اقتصادهای جایگزین همه این نام‌ها واژه سر زبان دنیای امروز را توصیف می‌کنند: متاورس.

 

متاورس در واقع تقریباً مانند یک جهان موازی است، زیرا متاورس هر دو دنیای فیزیکی و دیجیتال را در هم می آمیزد. به زبان ساده، مانند یک دنیای مجازی مشترک است که در آن هر چیزی که در واقعیت وجود دارد، در متاورس نیز امکان پذیر است.

 

متاورس هنوز یک مفهوم در حال تکامل است، اما انواع مختلفی از آنها وجود دارد. می شود آن را Decentraland ، Roblox ، Sandbox ، Cryptovoxels یا Axie Infinity، هر یک از آنها اجازه می دهد تا شما به انجام کارهای مختلف در دنیای مجازی‌شان بپردازید. کاربران می توانند خرید کنند، مطالعه کنند، با دوستان خود ملاقات کنند، به کنسرت ها و گالری ها بروند و حتی تجارت کنند. کاربران توسط آواتار خود وارد فضا می‌شوند.

 

نکته کلیدی در مورد متاورس ها غیر متمرکز بودن است. اکثر دنیای مجازی موجود بر روی یک بلاک چین، به ویژه بر روی اتریوم ساخته شده اند. این بدان معناست که قراردادهای هوشمند (Smart Contracts)  عمدتاً توسط سازمان های غیرمتمرکز خودمختار (DAO) ها اداره می شوند، نه توسط هیچ مقام مرکزی. جهان های خودمختار از ارزهای دیجیتال برای اداره اقتصاد خود استفاده می کنند.

 

جنبه مهم دیگر کسب درآمد است. دنیای مجازی مبتنی بر بلاک چین به کاربران امکان می دهد محتوای دیجیتالی ایجاد کنند، آن را توسعه دهند و بعداً آن را بفروشند، اجاره کنند یا معامله کنند تا ارزهای دیجیتال به دست آورند.

 

دامنه گزینه ها گسترده است: از فروش پوسته های آواتار درون بازی گرفته تا اجاره زمین دیجیتال یا حتی فروش فضای تبلیغاتی روی آنها.

 

متاورس دیگر یک بازار محدود نیست

مفهوم متاورس جدید نیست. جهان سه‌بعدی «زندگی دوم» در سال 2003 میلیون‌ها نفر را دعوت کرده بود تا واقعیت‌های رویایی خود را بسازند. پس از آن این مفهوم مسکوت مانده بود، تا زمانی که همه‌گیری جهانی جرقه‌ای برای تکامل سریع جهان‌های مجازی شد.

 

قرنطینه های جهانی میلیون ها نفر را مجبور کرد تا زندگی اجتماعی خود را به تعویق بیاندازند و آنها را کاملاً آنلاین کنند. بخش بزرگی از این گروه از مردم نسل هایی بودند که با بازی های ویدیویی بزرگ شدند. آنها به دنبال تجربیات و فرصت های جدید به فضاهای مجازی رفتند. کسب و کارهای بزرگ به دنبال مشتریان و پول آنها بودند و این زمانی است که متاورس ها منفجر شدند.

 

ابتدا رونق NFT آمد، بیپل آثار هنری توکن شده خود را به قیمت 69 میلیون دلار فروخت و بازی‌های کسب درآمد مبتنی بر NFT افزایش یافت. سپس سرمایه گذاری های هنگفت در زمین مجازی، قطعات و پیکسل هایی در فضای متاورس رواج یافت. قیمت ها ظرف چند سال به شدت افزایش یافته است، از تنها 20 دلار در سال 2017، به بیش از 5800 دلار در سال 2021.

 

خانه‌های حراج افسانه‌ای و آژانس‌های املاک و مستغلات صدها میلیون دلار هزینه کردند تا فضاهای خود را در زمین دیجیتال داشته باشند. اموال مجازی به شکل جدیدی از پوشش در برابر تورم تبدیل شد. و مهمتر از آن، یک الدورادو جدید شکل گرفت.

 

راه های کسب درآمد در متاورس

اجاره ملک مجازی

توسعه دهندگان Metaverse معمولا قطعات زمین مجازی خود را به عنوان یک فضای خالی می فروشند. به این معنی که مالکان برای ساختن هر چیزی که می خواهند خلاقیت کامل دارند: هتل، گالری هنری، کازینو، سینما یا استادیوم ورزشی.

 

این انتخاب آنهاست که چه چیزی بسازند و چگونه از کاربران پول بگیرند. فرصت های درآمدزایی بی پایان است، از اجاره ساختمان گرفته تا اخذ هزینه پذیرش یا فروش فضای تبلیغاتی.

ناگفته نماند که ملک مجازی خود می تواند یک سرمایه گذاری باشد که ارزش آن ممکن است در طول زمان افزایش یابد.

 

تبلیغات

جهان های مجازی می توانند هر فعالیتی را از دنیای واقعی تقلید کنند و امکان تعامل کاربران با یکدیگر بی پایان است. تعامل با شرکت ها، برندها و محصولات نیز همینطور است.

 

تبلیغات درون بازی در حال حاضر یک صنعت چند میلیاردی است. علاوه بر این، محیط‌های بازی آنلاین و حتی مراکز خرید مجازی، فضاهای اجتماعی اولیه برای نسل جوان هستند. اینجا جایی است که آنها ملاقات می کنند، معاشرت می کنند، همکاری می کنند و زمان می گذرانند. اینستاگرام دیگر جایی نیست که در آن زمان می گذرانند.

 

توسعه دهندگان تمام تلاش خود را برای ایجاد انحصاری ترین، جذاب ترین و با ارزش ترین فضاها انجام می‌دهند. تعداد کاربران متاورس به سرعت در حال افزایش است. منطقی است که بگوییم دنیاهای مجازی و فضاهای اجتماعی جدید آنها به مرور زمان به یک کانال بازاریابی عظیم تبدیل خواهند شد.

 

سرمایه گذاری در صنعت متاورس

متاورس بُعد جدیدی از اینترنت است. در برخی موارد، می توان آن را در زندگی هر یک از ما گنجاند. به طور منطقی، این یک فرصت بزرگ برای کسب و کارها است، بنابراین شرکت های آینده نگر در حال جهش هستند.

 

پتانسیل رشد فضاهای مجازی چند میلیون کاربر بسیار زیاد است. ارزش ارزهای دیجیتال بومی متاورس های جداگانه (مانند MANA که متعلق به  Decentralandیا SAND که متعلق به The Sandbox) در طول ماه ها چندین برابر افزایش یافته است.

 

برای کسانی که رویکرد سرمایه‌گذاری سنتی‌تری را ترجیح می‌دهند، سهام شرکت‌های متاورز متمرکز نیز یک گزینه است. غول‌های فناوری، بازی، تجارت الکترونیک و رسانه‌های اجتماعی مانند Roblox، Unity Software، Microsoft Corp، Amazon، Nvidia، Walt Disney و فیس‌بوک علاقه خود را در توسعه متاورس‌های خود آشکار کرده‌اند. همه آنها به صورت عمومی در بورس اوراق بهادار قابل معامله هستند.

 

سرمایه گذاری در پروتکل های فناوری زیرساختی

در حال حاضر، اکثر متاورس ها بر روی شبکه اتریوم ساخته شده اند. هیاهوی اطراف آنها در افزایش قیمت عظیم اتر (ETH)، ارز دیجیتال اصلی بلاک چین اتریوم منعکس شده است.

 

با این حال، چشم انداز در حال تغییر است، زیرا بلاک چین های رقیب در حال فعال کردن قراردادهای هوشمند خود برای عملکردهای NFT هستند. به عنوان مثال، سولانا (SOL)، به دلیل شوق NFT و توجه سرمایه گذاران حقوقی ، شاهد رشد تقریباً عمودی در ماه های اخیر بوده است.

 

پروتکل‌های بلاک چین که هدفشان حل مشکلات مقیاس‌پذیری است و هزینه‌های شبکه کمتری نسبت به اتریوم ارائه می‌کند، از نظر تقاضای مبتنی بر NFT، پایه‌های محکمی برای رشد دارند.

 

سرمایه گذاری در NFT ها

توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) خود مجموعه‌ای هستند و از این رو دارایی‌های سوداگرانه هستند. به دلیل ویژگی‌های تکنولوژیکی، NFT‌ها قطعات منحصربه‌فردی از داده‌های دیجیتالی هستند که آنها را در برخی مواقع کمیاب و ارزشمند می‌کند.

 

سرمایه گذاران انتظار دارند ارزش آنها در طول زمان افزایش یابد. اما اگرچه NFT ها مد روز هستند، اما نوع جدیدی از سرمایه گذاری نیز هستند که گاهی اوقات در معرض خطر حباب قیمتی هستند.

 

بازی برای کسب درآمد

بازی‌های مبتنی بر بلاک‌چین و NFT‌ها، یک مدل بازی انقلابی جدید بازی برای کسب درآمد را فعال کردند. اصل در اینجا ساده است: گیمرها مالکیت و کنترل دارایی های درون بازی خود را دارند و توانایی کامل برای تجارت یا مبادله آنها را با پول واقعی دارند.

 

اقتصادهای بازی مانند Axie Infinity نمونه کاملی هستند از اینکه چگونه متاورس ها می توانند دنیای واقعی را تغییر دهند. در طول همه‌گیری کرونا، هزاران فیلیپینی وارد بازی شدند، حیوانات خانگی دیجیتالی به نام «Axies» پرورش دادند و آنها را به صورت آنلاین معامله کردند و درآمد بیشتری نسبت به مشاغل واقعی خود داشتند. قیمت Axie Infinity (AXS) تنها در عرض دو ماه بیش از 2140 درصد افزایش یافت .

 

آن روی سکه

فراجهان‌ها در حال حاضر مانند جهان های جدا ازهم وجود دارند. آنها نمی توانند به همدیگر وصل شوند. این بدان معناست که کاربران متاورس Axie Infinity نمی‌توانند با دارایی‌های دیجیتالی خود به متاورس Fortnite یا Roblox بپرند. عدم اتصال به یکدیگر یکی از بزرگترین مسائلی است که تکامل جهان مجازی را کند می‌کند.

کل زیرساخت هنوز در مرحله اولیه است. این فضا با هر سرمایه‌گذار و توسعه‌دهنده پروژه در حال توسعه است، اما بیشتر برنامه‌های لازم هنوز توسعه نیافته‌اند.

سرعت اینترنت ممکن است گاهی اوقات یک مشکل واقعی باشد. واقعیت های مجازی نیاز به اتصال سریع دارند.

چرا متاورس مهم است؟

متاورس ها موضوع بزرگ بعدی هستند و انتظار می رود تا سال 2024 به ارزش 800 میلیارد دلار برسد . مقیاس رشد فعلی آنها هیچ شکی باقی نمی گذارد: آنها آینده هستند و بیشتر ما دیر یا زود با آنها درگیر خواهیم شد.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.